اتاق گیمینگ

اتاق گیمینگ : طراحی بهترین اتاق گیمینگ

شاید برایتان سوال باشد یک اتاق گیمینگ از چه بخش ها و تجهیزاتی تشکیل شده است؟ در این مطلب به طور جامع ، داشتن یک اتاق گیمینگ و طراحی آن را بررسی میکنیم. همچنین نکاتی را درباره خرید تجهیزات ذکر میکنیم که بسیار کاربردی خواهند بود.

اتاق گیمینگ چیست؟

همه ی ما دوست داریم با دوستان یا خانواده، دور هم جمع شویم تا از یک روز تعطیل یا بدون دغدغه ی ذهنی لذت ببریم. تفریحات خارج از خانه و طبیعت ممکن است همیشه در دسترس نباشد. بنابراین، برای این جور مواقع چه چیزی بهتر از داشتن یک اتاق گیمینگ و یک سرگرمی از نوع جدید؟! این روز ها گیمر ها و مخاطبین گیم ها فقط بچه ها نیستند. همه و همه کس حق یک سرگرمی برای خارج کردن استرس از خودشان را دارند.

اگر روز کسل کننده و کم انرژی داشتید ، وجود یک اتاق گیمینگ می تواند برای شما کاملا انرژی و آرامش فراهم کند. فرقی نمیکند که قرار است در آن بازی های رو میزی مثل بیلیارد انجام دهید یا بازی های ویدیویی مثل مسابقه های ماشینی یا کشتن زامبی ها.

بازی و گیم، مثل خیلی از سرگرمی های دیگر، راه خوبی برای تفریح، استراحت و حتی تقویت ذهن و تفویت هماهنگی چشم و دست است. باید به این نکته توجه کرد که اتاق گیمینگ، اساساً نباید عملکردی شبیه غار را برای شما داشته باشد که وقتی وارد آن شدید هرگز خارج نشوید! بلکه اتاق گیمینگ جایی برای تسکین استرس و اضطراب همه ی اعضای خانواده است. فقط کافیست به اطراف خانه یا اتاق نگاهی بیاندازید و آن فضا را به یک فضای گیمینگ محشر تبدیل کنید؛ تا یک تجربه ی سالم و نه مخرب برای خانواده را فراهم کنید.

حتی میتوانید گوشه ی خاصی از خانه یا اتاق کارتان را به طراحی فضای گیمینگ اختصاص دهید. اتاق گیمینگ حتی میتواند برای بازی های غیر ویدیویی یا رومیزی مانند بیلیارد، دارت و … طراحی شود. بستگی به علاقه ی شما دارد.

چه بازیکن تازه وارد باشید یا یک پرو حرفه ای، اگر میخواهید ساعت ها در یک روز بازی کنید، داشتن برنامه ریزی مناسب بسیار مهم است. همچنین طراحی یک اتاق گیمینگ برای اینکه حرفه ی گیمینگ را با جدیت دنبال کنید، باید مناسب و برنامه ریزی شده باشد. زیرا گیمینگ خودش نوعی ورزش الکترونیک حساب میشود!

اتاق گیمینگ

چگونه اتاق گیمینگ مناسبی طراحی کنیم؟

برای داشتن یک اتاق گیمینگ بی نقص، به تجهیزات و سلیقه و خلاقیت نیازمندید. از صندلی مناسب گرفته تا سیستم و دستگاه بازی شما، همه و همه به طراحی و هماهنگی نیازمندند و برای اینکه اتاق گیمینگ نهایی شما به اتاق گیمینگی محشر و بی نقص تبدیل شود به چیز های خاصی نیازمندید. طراحی اتاق گیمینگ فقط به ظاهر آن برنمیگردد.طراحی آن ترکیبی از ظاهر، هماهنگی و سلامتی که مهم ترین بخش آن است، میباشد.

از این رو، ما در این مقاله چندین نکته ی سلامتی حین بازی و چندتا از بهرین ایده ها برای طراحی بهترین اتاق گیمینگ را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که هر فضای کوچکی را به یک بهشت کوچک برای گیمر ها تبدیل میکند.

 

توجه: این ایده ها عموماً برای اتاق های گیمینگ (بازی های ویدیویی) معرفی میشود.

——————————————————————————————————————————

ابزار و لوازم گیمینگ

در مطلب زیر قرار است باهم وسایل گیمینگ مناسب را مورد برسی قرار دهیم که مهم ترین اصل طراحی یک اتاق گیمینگ مناسب هستند!

 

1- صندلی گیمینگ

نحوه ی درست نشستن شما در حین بازی بسیار مهم است! در اتاق گیمینگ، در 90 درصد مواقع شما به طور نشسته به بازی خواهید پرداخت. بنابراین صندلی ای که شما انتخاب میکنید، باید طوری راحت باشد که احساس بدی با آن نداشته باشید. زیرا همانطور که میدانید هر جلسه ی بازی ممکن است چند ساعت طول بکشد. شما که دوست ندارید بخاطر نشستن در حالت بد دچار گردن درد و کمر درد شوید؟! معلوم است که نه! بنابراین صندلی گیمینگ شما باید دارای یک سری اصول ایمنی باشد که در ادامه به آنها میپردازیم.

صندلی گیمینگ تکی :

در اول باید بگوییم که صندلی گیمینگ تکی، نه تنها گزینه ی مناسبی است، بلکه میتوانید با آن مبلمان های ست را در اتاق گیمینگ، برای مواقعی که مهمان دعوت میکنید، قرار دهید. صندلی گیمینگ انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها آپشن ها و قابلیت های خاص و مهمی دارند که باید به آنها توجه کنید.

پشتی صندلی گیمینگ

پشتی مناسب یکی از مهمترین بخش های صندلی گیمینگ است. زیرا ستون فقرات شما را در یک راستا نگه میدارد و بدن شما را در موقعیتی مناسب برای نشستن قرار میدهد. پس دنبال صندلی هایی باشید که دارای تکیه گاه کمر و همچنین دارای قابلیت تنظیم صندلی باشند تا بتوانید در صورت نیاز زاویه ی پشت صندلی را تغییر دهید.

صندلی گیمینگ ارگونومیک

یک صندلی گیمینگ ارگونومیک دقیقا صندلی ایست که شما برای راحتی کامل نیاز دارید و یک جور هایی پشتیبان کامل شماست. صندلی گیمینگ باید دارای ویژگی هایی مثل تکیه گاه سر و تکیه گاه کمر و قابلیت تنظیم ارتفاع باشد تا به شما کمک کند در حین بازی، در موقعیت و حالت مناسب بنشینید. صندلی شما باید ترکیبی از راحتی و وضعیت نشستن مناسب باشد.

کوسن یا بالشتک

صندلی های گیمینگی که بالشتک قابل تنظیم دارند احساس راحتی بیشتری حین بازی را به شما میدهد. صندلی های بالشتک دار باید بالشتک پشتی و بالشتک پشت سر داشته باشند که بتوانید آنها را آنطور که مناسب شماست جا به جا کنید.

پارچه یا روکش صندلی گیمینگ

پارچه و روکش مناسب صندلی را فراموش نکنید! اگر در یک محیط گرم زندگی میکنید، پارچه ی «مش» برای صندلی شما مناسب است. زیرا هوا را از خود عبور میدهد و از گرما و عرق کردن صندلی جلوگیری میکند. اگر در مکان های سرد تر زندگی میکنید و میخواهید صندلیتان شما را گرم تر نگه دارد، «چرم» روکش مناسبی برای صندلی شماست.

تصویر صندلی گیمینگ

صندلی گیمینگ مناسب با بالشتک

 

2-میز گیمینگ

گذشته از صندلی، باید میز مناسبی نیز برای برطرف کردن نیاز هایتان داشته باشید. در اینجا چند نکته به شما گفته خواهد شد که کمک میکند تا میز گیمینک مناسبی را پیدا کنید!

اندازه ی میز گیمینگ

درست مثل بقیه ی وسایل، میز شما باید خوب در اتاق شما جا شود. بسته به نوع کنسول بازی و عادات خودتان تشخیص دهید بلندی و یا بزرگی میز چقدر باشد بهتر است! میزی که طول بیشتری داشته باشد فضای ذخیره سازی عمودی بیشتری برای وسایل شما فراهم میکند. میزی که عرض بیشتری داشته باشد و پهن تر باشد فضای آرنج و فضای کیبورد و ماوس بیشتری را برای شما فراهم میکند.برای همین قبل از اینکه پولی خرج کنید فضای میز را کاملا اندازه بگیرید و بسنجید تا مطمئن شوید برای شما مناسب است.

کشو

سعی کنید میزی را انتخاب کنید که دارای کشو های زیادی باشد تا بتوانید بازی ها، لوازم جانبی و بقیه ی وسایلتان را به طور مرتب در آن نگهداری کنید و از آنها در برابر گرد و غبار یا گم ‌شدن محافظت کنید. هیچکس دوست ندارد که در حین بازی هی بلند شود و به دنبال وسایل خود بگردد! برای همین داشتن میز گیمینگی که فضای خوبی داشته باشد مهم است.

شکل میز

شکل میز گیمینک شما میتواند به شکل مستطیل باشد که سنتی تر است، یا میتواند به شکل L باشد که هم مساحت بیشتری داشته باشد و هم خوب درون اتاق شما جا بگیرد. میز های مختلفی را برسی کنید و‌ قبل از تصمیم گیری برای خرید، مطمئن شوید که برای شما و فضایی که نیاز دارید مناسب باشد و اینکه در نظر بگیرید اتاق شما چقدر فضا دارد.

فضا برای کنسول

مطمئن شوید که میز گیمینگ، فضای زیادی برای کنسول بازی شما دارد، و در عین حال باید فضای زیادی هم برای ماوس، ماوس پد، کیبورد گیمینگ و هر چیز دیگری که لازم است داشته باشید، داشته باشد. بعضی از میز ها محفظه ای پایین خود دارند که میتوانید کنسول خود را در آن قرار دهید تا فضای بالایی میز برای مانیتور و… آزاد تر شود.

میز گیمینگ از چه جنسی باشد؟!

میز های گیمینگ انواع مختلفی دارد.مانند چوبی، شیشه ای و فلزی. شما باید مطمئن شوید میزی که دارید انتخاب میکنید به قدر کافی برای نگه داشتن تمام لوازمتان محکم است! وگرنه زیبایی و ظاهر و تمیز نگه داشتن میز راحت است!همه میدانند که لوازم گیمینگ سنگین وزن هستند.

تصویر میز گیمینگ

میز گیمینگ مناسب گوشه ی اتاق

 

۳- هدست گیمینگ

هم ه ی گیمر های حرفه ای، برای تجربه ی بهتر از بازی، از هدست گیمینگ استفاده میکنند. اگر میخواهید در حین بازی، صدایی با کیفیت بالا و واضح از بازی را بشنوید و همزمان با هر دو دست خود بازی کنید، هدست گیمینگ بسیار برایتان کارآمد است! در ادامه مطالبی راجع به هدست گیمینگ را بیان میکنیم.

هدست بی سیم VS هدست سیمی

هدست بی سیم حرکت در اتاق و انجام کار های دیگر حین بازی را برای شما راحت میکند و میتوانید به راحتی راه بروید و به کارهای ضروری رسیدگی کنید و لازم نباشد هدست را از روی گوش خود بردارید. اما هدست سیمی با سیم به کنسول شما متصل است و این بدین معنی است که هنگام دور شدن از میز گیمینگ باید هدست را از روی گوش خود در بیاورید! بیشتر هد ست های بی سیم قابل شارژ هستند. اما هدست های سیمی نیازی به شارژ ندارند. چون اصلا منبع شارژ جدا گانه ای ندارند و با سیم مستقیما به برق کنسول شما وصل هستند!

به سازگار بودن هدست توجه کنید !

انواعی از هدست های گیمینگ هستند که ممکن است فقط با نوع خاصی از کنسول سازگاری داشته باشند. بنابراین بسته بندی هدست را چک ‌کنید یا از فروشنده بپرسید یا سرچ کنید که ببینید هدست با کنسول شما سازگار است یا نه.

عکس هدست گیمینگ

هدست گیمینگ

شما میتوانید هدست های گیمینگ خود را از فروشگاه ما خریداری نمایید. برای بازدید منتظر قدم هایتان هستیم!

4- اصلی ترین تجهیزات گیمینگ

صد البته که مهم ترین بخش هر گیمی، سیستم رایانه ی آن است! کنسول، نینتندو، PS5، ایکس باکس و هر پلی استیشنی که میخواهید را طبق میل خودتان انتخاب کنید. لوازم و ویژگی هایی که در مطلب زیر به شما میگوییم را خوب به خاطر بسپارید!

سینمای خانگی یا مانیتور

نصف تجربه ی بازی شما به کیفیت لوازمی که انتخاب میکنید دارد. صدا، مانیتور با کیفیت بالا، کنسول های پیشرفته، همه و همه به بهبود کیفیت بازی شما کمک میکند.با این حال همه نمیتوانند یک تلوزیون 60 اینچی در اتاق گیمینگ خود نصب کنند! خیلی از ما باید به لوازم و سیستم هایی بسنده کنیم که اندازه ی فضای اتاق گیمینگمان باشد.
هنگام انتخاب مانیتور، به کل اتاق، بلندگو ها و اتصالاتی که دارید توجه کنید. مانیتوری را انتخاب کنید که به راحتی روی میز گیمینگ شما جا بگیرد. همچنین مقدار فضایی که برای بلند گو ها و لوازم روی میز نیاز هست را هم در نظر بگیرید!

لازم نیست با انتخاب یک مانیتور پیکسلی با کیفیت پایین تجربه ی بازی خود را به خطر بیندازید. فقط ببینید که اندازه ی مانیتور شما با اندازه ی میز گیمینگ سازگار است یا نه. سعی کنید کیفیت مانیتور از اندازه ی آن برایتان مهم تر باشد. شما حتی با یک مانیتور کوچک تر هم میتوانید تجربه ی خوبی از بازی داشته باشید. کوچک بودن مانیتور را میتوانید با کیفیت سیستم صوتی مناسب یا کیفیت بالای خود مانیتور جبران کنید.

برای خرید مانیتور میتوانید به فروشگاه ما مراجعه کنید. منتظر قدم هایتان هستیم!

ماوس گیمینگ

یک ماوس گیمینگ نسبت به بقیه ی ماوس های استاندارد، واکنش سریع تری دارد. بسته به اینکه سرعت دست شما برای حرکت ماوس چقدر است، دنبال یک ماوس گیمینگ‌ با سطح DPI مناسب باشید. ماوس شما باید راحت باشد. به طوری که ‌مچ دست شما در حالت صحیح و راحتی قرار بگیرد. ماوسی که‌ گوی تراک دارد، به دلیل انعطاف پذیری و راحت تر بودن هنگام استفاده، انتخاب رایج تری بین گیمر هاست!

خرید ماوس گیمینگ از فروشگاه ما.

ماوس پد

برای جلوگیری از درد یا سندرم، ماوس پدی را انتخاب کنید که ساپورت مچ دست نرم و راحتی داشته باشد. ماوس پد گیمینگی را انتخاب کنید که سطح اصطکاک کمی داشته باشد تا بتوانید سریع ماوس را روی آن تکان دهید و واکنش های سریعی داشته باشید، بدون اینکه ماوس گیر کند.

خرید ماوس پد از فروشگاه ما.

کیبورد گیمینگ یا صفحه کلید

به دنبال کیبوردی بگردید که از پلاستیک با دوام ABS ساخته شده باشد تا در طول زمان خراشیده نشود و مقاوم بماند.
نور پس زمینه در اکثر کیبورد های گیمینگ به صورت استاندارد ارائه میشود که دارای رنگ های متنوعی هم هستند.
صفحه کیبورد یک دست چیست؟! کیبوردیست که به شما اجازه میدهد تا با یک دست تایپ کنید و دست دیگر برای کار با ماوس ازاد باشد.

خرید کیبورد گیمینگ.

پردازنده گرافیکی GPU یا کارت گرافیک

پردازنده ی گرافیکی GPU برای گیمر ها بسیار مهم است! مطمئن شوید که GPU شما سریع است و از اخرین فناوری استفاده میکند، تا خیالتان راحت باشد که بهترین‌ کیفیت گرافیکی ممکن را دریافت میکنید. مارک ها، قابلیت ها، و ویژگی هایی مثل RAM و یا اینکه‌ چقدر با «وب کم»، نرم افزار و یا مانیتور شما سازگار تر است را مورد برسی و مقایسه قرار دهید.

خرید کارت گرافیک.

حافظه ی ذخیره سازی

حافظه ی استاندارد، HDD یا هارد دیسک میباشد. SSD یک درایو حالت جامع است! اگر دنبال سرعت و قابلیت های بهتر و مطمئن تر هستید، SSD برای شما انتخاب بهتری است. گرچه قیمت آن هم نسبتن بیشتر است! درایو HDD هزینه ی کمتری دارد اما اگر یک گیمر کار کشته هستید ممکن است ظرفیت و سرعت مورد نظر شما را نداشته باشد.

خرید هارد ssd.

پردازنده ی‌ AMD در مقابل Intel

پردازنده یا همان «CPU» مغز کامپیوتر شماست! بنابراین وجود پردازنده ای سریع و پاسخگو، ضروری است. لپ تاپ ها و پردازنده های AMD Ryzen قدرتمند و دارای گرافیکی یکپارچه و عالی اند که برای بازی های سه بعدی مناسب و ایده آل هستند.
پردازنده ی «Intel» بهترین کار را برای پخش فیلم‌ ها انجام میدهد! لازم به ذکر است که این برند گزینه های زیادی را برای انتخاب جلوی پای شما میگذارد که قدرت های مختلفی دارند.
اگر پول نقد و آماده ی زیادی دارید «Intel» را انتخاب کنید! اما اگر تازه کارید «AMD» برای شما گزینه ی بهتریست.

خرید پردارنده.

انتخاب وب کم مناسب

خیلی از بازی های تعاملی یا آنلاین به اتصال وب کم نیاز دارند تا بتوانید با بازیکنان دیگر در ارتباط باشید. بنابراین انتخاب یک وب کم با کیفیت بسیار مهم است. اول از همه توجه داشته باشید که قبل از خرید باید کامل تفاوت بین سطوح کیفیت و وضوحِ 4K و 1080 و 720 را بدانید.
وب کم ها کیفیت های متفاوتی را ارائه میدهند که هرچه کیفیت پایین تر باشد تصویر حالت پیکسلی بیشتری به خود میگیرد!
وب کم 4K با عنوان Quad HD هم شناخته میشود و وضوح آن چهار برابر 720 میباشد. این دوربین ها از نظر وضوح بسیار قوی هستند اما از نظر قیمت هم بسیار گران تر هستند!

وب کم 1080 فول اِچ دی میباشد و به دلیل کیفیت بالا و قیمتی نسبتا متوسط و مناسب تر، انتخاب خوبیست.
وب کم 720 هم دارای کیفیت استانداردی است که هنوز هم توسط خیلی از گیمر ها استفاده میشود. درست است که کیفیت خارق‌العاده ای ندارد، اما هنوز هم به عنوان انتخابی مقرون به صرفه تر و با کیفیت، گزینه ی خوبیست.

عکس میز گیمینگ با سیستم گیمینگ

سیستم گیمینگ با اصل RGB

خرید وب کم از فروشگاه ما.

——————————————————————————————————————————

بهترین ایده ها برای طراحی اتاق گیمینگ

و حالا میرسیم به بهترین ایده ها برای دکور اتاق گیمینگ شما! این ایده های دکور، با لوازم اتاق گیمینک که در مطلب قبلی به شما گفتیم، باید یکی شود! یعنی در تهیه ی لوازم اصلی گیمینگ که به شما گفته شد، باید اصول زیر را که به شما خواهیم گفت رعایت کنید و سپس لوازم گیمینگ را بر طبق آنان خریداری کنید. شما نمیتوانید کل اتاق و مرکز سرگرمی خود را با کنسول خود تطبیق دهید! بلکه باید کل اتاق و وسایل را «بایکدیگر» تطبیق دهید! به عبارتی باید از یک طرح مینیمالیستی و با رنگ های هدفمند استفاده کنید.

همه چیز را RGB کنید

در دنیای گیمینگ، RGB به رنگ های قرمز، سبز و آبی اشاره دارد(Red, Green, Blue). اجازه بدهید که اصل RGB الهام بخش نورپردازی و طرح و رنگ اتاق گیمینگ شما باشد. یعنی در رنگ و نور پردازی اتاق گیمینگ و لوازم خود از رنگ و اصل RGB استفاده کنید. اگر فرد هنر دوستی باشید، میدانید که رنگ های اصلی رنگ های سبز و آبی و ‌قرمز هستند. و رنگ های دیگر از ترکیب این رنگ ها بوجود میایند.

پس اصل RGB به این معنا نیست که فقط باید طراحی اتاقمان آبی یا قرمز یا سبز باشد! بلکه میتواند ترکیبی از این رنگ ها باشد. به عنوان مثال بنفش، که ترکیبی از قرمز و آبی است. حالا یک سری نکاتی وجود دارد که در طراحی اتاق با اصل RGB باید رعایت کنید که در متن زیر بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

نورپردازی RGB

اتاق با نورپردازی RGB

دیوار های اتاق گیمینگ

میتوانید کاغذ دیواری با اصل RGB به دیوار نصب کنید. میتوانید از لامپ های LED و نواری مطابق با اصل RGB و حتی قابهای دیواری و‌ آثار هنری استفاده کنید که حسی به اصطلاح خفن و مدرن و با اصل کلاسیک RGB به شما و اتاق گیمینگ بدهد!

دکور دیوار

هرچیزی که شما روی دیوار های اتاق گیمینگ خود نصب میکنید، انعکاس دهنده و نشان دهنده ی علایق و سلیقه ی شماست! شما میتوانید هر دیوار از اتاق خود را به یک چیز اختصاص دهید. مثلا یک دیوار را با وسایل و برچسب و دکود از دنیای مارول پر کنید. یکی دیگر از دیوار ها را با دنیای DC. و به همین ترتیب بقیه ی دیوار ها! به همین ترتیب شما میتوانید اتاق گیمینگ خودتان را تبدیل به کهکشانی از دنیاهای مختلف کنید و از دیدن آن لذت ببرید! پس اجازه دهید اتاق گیمینگ شما تمام دنیا هایی که شما در آن پادشاه هستید را به هم وصل کند و به نمایش در بیاورد!

صندلی گیمینگ

مبحث تهیه ی صندلی گیمینگ را در مطالب قبل با دقت برسی کردیم. حال باید برسیم به صندلی ای که اصل RGB و هماهنگ با بقیه ی اتاق شما داشته باشد. صندلی های گیمینگ زیادی وجود دارند که نورپردازی RGB یکپارچه و زیبایی دارند. علاوه بر عواملی که در قبل گفته شد، این صندلی ها باید نور و رنگ مناسبی در همه ‌نواحی داشته باشند.

کف اتاق

برای بیشتر جلوه بخشیدن به اتاق گیمینگ، کل کف را با کاشی های روشن مطابق RGB پر کنید. اگر ترجیح میدهید از نور فقط لبه های اتاق استفاده کنید، از نوار های LED استفاده کنید. رنگی بودن یا نبودن کاشی ها به سلیقه ی شما برمیگردد.

 

فضای موجود کل اتاق را در نظر بگیرید

همه ما یک ‌اتاق گیمینگ با تمام تجهیزات نداریم. ولی همه ی ما هوس داشتن یک اتاق گیمینگ با تجهیزات خفن را داریم! برای درست کردن اتاق گیمینگ، متراژ یکی از اتاق های کوچک خانه یا حتی فضای اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. حتی میتواند بخشی از اتاق کارتان باشد! مهم این است که آن بخش از خانه را طوری بچینید که به اتاق گیمینگ تبدیل شود! تم بازی، مبلمان اتاق گیمینگ و هرچیزی که انتخاب میکنید را هوشمندانه برسی کنید. گرچه این اتاق برای سرگرمی شما و خانواده طراحی شده، ولی باید در مورد چیدمان اتاق فکر کنید تا به هدف دلخواه برسید.

نور محیط تفاوت زیادی را بوجود میاورد

بازی یک تجربه ی جامع است. پس برای لذت بردنِ همه جانبه از بازی، باید طراحی شما کل محیط را در بر بگیرد. یکی از اصل های مهم این طراحی هم نورپردازی و روشنایی محیط است. وقتی صحبت از نور میشود، یعنی نور باید مناسب باشد! و نه هر نوری! به عبارتی باید بگوییم نور طبیعی اصلا ایده ی جالبی برای اتاق گیمینگ نیست. روشنایی طبیعی ممکن است با صفحه ی بازی قاطی شود و تصویر را محو و خراب کند. این اتفاق حتی موقع تلوزیون دیدن هم میوفتد!

نور اتاق همواره باید مکمل نور بازی هایی که انجام میدهید باشد. یعنی نور اتاق به سبک و نوع بازی هایی که انجام میدهید برمیگردد. مثل بازی جنگی! اگر اتاق گیمینگ شما مخصوص بازی های ویدیویی است، لامپ و نوار های LED، نو بالای سر و‌حتی چراغ های دیسکو برای شما انتخاب مناسبی است.

با این حال همیشه به یاد داشته باشید که انحرافات نور RGB چشم را تحت فشار قرار میدهد. اگر چه نور ها نباید تصویر بازی را خراب کنند، اما میزان نور اتاق باید به مقداری باشد که کامل اتاق را روشن کند و کافی باشد، تا از آسیب های جدی به چشم جلوگیری کند. به طور کلی هر بار که بازی میکنیم، چند ساعت طول میکشد. بنابراین نورپردازی اتاق باید طوری باشد که هم از بازی لذت ببریم و هم از آسیب به چشم جلوگیری شود.

همچنین میتوانید از چراغ ها و لامپ های رشته ای استفاده کنید. زیرا با دکوراسیون اتاق گیمینک تداخلی ندارند ولی در عین حال روشنایی کافی برای روشن نگه داشتن اتاق را نیز فراهم میکنند. همچنین میتوانید از نورپردازی داخل تجهیزات و وسایل اتاق استفاده کنید تا سایه ها و افکت های جالبی برایتان تولید شود.

ظاهر (theme) و یا چیدمان اتاق گیمینگ

چیدمان اتاق گیمینگ میتواند هر نوعی باشد! مهم این است که سبک و ترجیحات شخصی شمارا نشان دهد.
به عنوان مثال، میتوانید تمی داشته باشید که تمرکز آن، روی فعالیت بدنی مانند دارت، بولینگ مجازی، بیلیارد و… باشد. این بازی ها ظاهری شبیه مِی خانه را بوجود میاورند! که به طور ناخودآگاه اتاق گیمینگ شما را به محلی برای میهمانی گرفتن تبدیل میکند!

یا میتوانید تمی دیگر بوجود آوردید. مانند ماریو، ماشین و … این قطعات بزرگ ماشین آلات و این چیدمان حسی شبیه بازی را بوجود میاورد که شما را یاد دوران بچگی و تفریحاتی که داشتید می اندازد. پس خاطرات را با دوستات خود مرور کنید و لحظه هارا به یاد آورید!

یکی دیگر از طرح های عالی برای اتاق گیمینگ، یک ‌موضوع آینده نگر است! به عنوان مثال پلی استیشن یا ایکس باکس جدیدتان را بخرید و آن را با یک سری از برنامه های واقعیت مجازی ترکیب کنید. مثلا بازی های فضایی!
اگر میخواهید محل گیمینگ شما در دفتر کار یا گوشه ای از اتاق نشیمن باشد، میتوانید بگذارید محل گیمینگ از تم مینیمالیستی پیروی کند! یعنی پرژکتور و تجهیزات ساده را نصب کنید و بگذارید نور و سینمای خانگی همان حال و هوای اتاق گیمینگ را برایتان بسازد.

خرید چراغ های نئون.

کلکسیون گیمینگ

این روز ها کسی هست که نخواهد یک کلکسیون از شخصیت هایی مانند «بتمن» و «آیرون من» و «لاکپشتای نینجا» یا چیزهای دیگر داشته باشد؟!
برای جمع کردن فیگور های مورد علاقه ی خود حتمن لازم نیست گیمر کار کشته و حرفه ای باشید. حتی ممکن است گاهی فیگور های شما با اتاق گیمینگ شما مطابقت نداشته باشد. اما این اشکالی ندارد! اتاق گیمینگ یک مکان عالی برای جمع کردن کلکسیون مورد علاقه شما به دور از آسیب است و همچنین به زیبایی اتاق گیمینگ هم اضافه میکند.

اکشن فیگور کاپیتان آمریکا

بهش فکر کنید.‌‌.. یک فیگور اصل که کنار دیوار باشد، وقتی که از مرحله ی مورد نظرتان رد میشوید دست تکان دهد و حس جالبی به شما بدهد! یا مثل این است که شخصیت مورد علاقه ی شما نشسته است و به شما نگاه میکند!
واقعا این حس را به شما نمیدهد که انگار داخل فیلم هستید؟!

فرض کنید کلاه امضا شده ی «آیرون من» را درون قفسه گذاشته باشید و هر لحظه این حس را به شما بدهد که شما هم میتوانید برای این دنیای محدود، کاری بزرگ انجام دهید!
یا مثلا فرض کنید یک کلکسیون از ماشین های اسپرت دارید!

اکشن فیگور لاکپشت های نینجا

لاکپشت های نینجا

حتی اگر اتاق بزرگی ندارید، باز هم میتوانید به طور محدود تری آنها را بچینید. اگر اتاق گیمینگ شما بخشی یا گوشه ای از خانه باشه به این معناست که دکوراسیون شما هم بخشی از دکوراسیون خانه است! همه ی این وسایل میتوانند حتی شروع کننده ی یک بحث و به اصطلاح یخ شکن جمع باشند! دوستانتان میتوانند به آنها دست بزنند و راجبشان صحبت کنید! چه کسی این وسایل را دوست ندارد؟!

عایق صدا برای اتاق گیمینگ

اتاق گیمینگ محدوده ای پر سر و صدا است که صدا های بازی در آن میپیچد!
اینطور نیست که بتوانید صدای بازی را کم کنید و بازی کنید! اصل بازی با کامپیوتر صدای آن است.
اما نباید از اهل خانه و همسایه ها قافل شد و باعث آزار و اذیت آنان شد! بنابر این عایق صدا راه حل خوبی برای این مشکل است.

پنل اکوستیک

اتاق اکوستیک

پوشش ساده یا روکش لاستیکی روی درها و پنجره ها میتوانند به راحتی صدا را داخل اتاق حفظ کنند. اگر مایل باشید میتوانید در های چوبی یا شیشه ای برای اتاق خود نصب کنید. اگر درست نصب بشوند فضا را برای شما عایق میکنند و همچنین تجربه ی خوبی هم به شما میدهند! به عنوان مثال اگر درب شیشه ای و عایق صدا نصب کرده باشید، نه تنها صدا بیرون نمیرود بلکه صدا داخل خود اتاق گیمینگ میپیچد و حس میکنید کاملا داخل فضای بازی هستید! پس عایق صدا نه تنها در بیرون از اتاق آرامش و سکوت را حفظ میکند، بلکه صدا های مزاحم بیرون از خانه هم به داخل اتاق شما نفوذ نمیکند!

کامپیوتر را خودمان سرهم کنیم یا بسپریم به متخصصین اسمبل کامیپوتر ؟!

اگر در اسمبل سیستم تجربه دارید، میتوانید خودتان سیستم بازی خودتان را بسازید و هرطور که میخواهید لوازم را سفارش دهید. اما این نکته را در نظر بگیرید که اسمبل قطعات ریسک بالایی دارد ، چون سرهم کردن قطعات کامپیوتر نیازمند تجربه و مهارت بالایی است ، قطعات بسیار آسیب پذیر هستند. بهترین کار این است که انتخاب قطعات و اسمبل را به جایی معتبر بسپارید تا با خیالی راحت و کیفیتی بهتر سیستم خودتون رو تحویل بگیرید.

یکی از حدمات تخصصی گیمینگ یار اسمبل کامپیوترهای گیمینگ میباشد. ! میتوانید از ما مشاوره بگیرید.

اما اگر نیازی به سیستم ندارید و علاقمند به لپتاپ هستید لپتاپ های گیمینگ هم قدرت بالایی در پردازش دارند و فضای کمتری را اشغال میکنند.
شرایط خودتان را بسنجید و به همان چیزی که برای شما مهم است فکر کنید. مثلا هزینه، گرافیک، سرعت پردازش، ظاهر و ….

نکته: سرعت اینترنت برای گیمر ها چیز بسیار مهمی است! زیرا داشتن اینترنتی قدرتمند و سریع، شما را در بازی معطل نمیکند و پینگ مناسبی به شما میدهد.

عکس اتاق گیمینگ

ایده ی چیدمان اتاق گیمینگ با اصل RGB


 

پس همانطور که گفتیم و دیدید، اتاق گیمینگ فقط یک غار نیست که دیگر از آن خارج نشوید! بلکه یک محیط مفید برای همه است. چه بزرگ و چه کوچک، چه زن و‌ چه مرد. این مکانیست که با عزیزانتون بیشتر ملاقات کنید و لحظات شادی را با آنها بسازید. نه اینکه صبح تا شب درون آن حبس شوید و از عزیزانتان دور شوید!
این روز ها صنعت بازی های ویدیویی پیشرفت بزرگی داشته است. کسی چه میداند! شاید شما هم در سالهای آینده به میلیونری در زمینه ی تکنولوژی تبدیل شوید!

پس منتظر چه هستید؟!
این اتاق گیمینگ خفن را برای خود بسازید و لحظات خوبی را برای خود در این اتاق امن و راحت رقم بزنید!

 

منابع : FoyrWayfair ، ترجمه اختصاصی در گیمینگ یار توسط نرگس محرمی – کپی با ذکر منبع

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit
وارد حساب کاربری خود شوید

دیدگاهتان را بنویسید