پیدا کردن الماس در ماینکرافت

چگونه در ماینکرافت الماس پیدا کنیم؟

در این مطلب ما بهترین مکان ها و روش ها برای پیدا کردن الماس در ماینکرافت رو به شما آموزش خواهیم داد.

راهنمای جامع 1.18 + ورژن های قبل

 

Diamond چیست؟

Diamond یک نوع سنگ معدنی بسیار ارزشمند در ماینکرافت میباشد. از دایموند یا الماس برای ساخت آیتم های سطح بالا و بسیار با دوام استفاده میشود. همچنین الماس در ساخت میز جادو استفاده میشود. با استخراج یک سنگ الماس میتوان الماس بدست آورد.

میخواید بدونید که چطور در ماینکرافت نسخه ی 1.18 الماس پیدا کنید؟

الماس (Diamond) یکی از مهم ترین منابعی هست که شما باید توی ماینکرافت پیدا کنید. و پیدا کردن اولین الماس توی هر بازی بقا (Survival) همیشه خیلی مهم بوده. با الماس شما میتونید انواع جدیدی از ابزار ها و مجموعه ای از آیتم ها و بلوک های جدیدی بسازید که به شما کمک میکنه بسیار فراتر از جایی که قبلا بودید پیشرفت کنید!

 

اما در مورد Minecraft 1.18 نحوه ی پیدا کردن الماس تغییر کرده. البته شما میتونید فقط غار ها رو حفاری کنید یا کاوش کنید و امیدوار به پیدا کردن الماس باشید.

اما نسل جدید ماینکرافت از یه سری قوانین خاصی پیروی میکنه و این قوانین به ما میگن که اثربخش ترین و کاربردی ترین روش برای پیدا کردن و استخراج الماس چیه. در این مطلب ما بهترین روش برای یافت و استخراج الماس را به ترتیب در نسخه ی Minecraft 1.18 و نسخه ی Minecraft 1.17 توضیح خواهیم داد.

 

همچنین لازم به ذکر است این روش بر روی ماینکرافت PE هم جواب میده.

 

کاربرد الماس در ماینکرافت

کاربرد دایموند

 

در این مطلب مشاهده خواهید کرد :

چگونه در ماینکرافت 1.18 الماس پیدا کنیم؟

چگونه در ماینکرافت 1.17 الماس پیدا کنیم؟

بهترین روش برای استخراج الماس در ماینکرافت!

چگونه رو ماینکرافت PE الماس پیدا کنیم؟

 

چگونه در ماینکرافت 1.18 الماس پیدا کنیم

ماینکرافت 1.18 چندین تغییر بسیار مهم در نسل جدید این بازی ایجاد کرده است. اگر شما در حال بازی ماینکرافت 1.18 هستید، باید به زیر Y-Level 0 بروید. در زیر سطح 0 همه ی سنگ های معدنی از جمله الماس را خواهید یافت که بر خلاف نسخه های قبلی به جای اینکه بین سنگ های معمولی (Stone block) جاسازی شده باشد، در بین بلوک های سنگی عمیق (Deep slate block) جاسازی شده است.

 

برای یافتن الماس در ماینکرافت 1.18 باید بین Y-Level -15 و -63 Y-Level را جست و جو کنید. اما برای به حداکثر رساندن شانس خود برای یافتن الماس باید تا قبل از رسیدن به bedrock تا آنجا که ممکن است پایین بروید. زیرا شانس Spawn شدن الماس هرچه به پایین تر بروید افزایش پیدا میکند.

 

لطفا نمودار زیر را از توزیع سنگ معدن ها در ماینکرافت 1.18 ، برای فهمیدن جزییات بیشتر در مورد جایی که میتوانید بالاترین مقدار و تعداد الماس و سایر منابع را پیدا کنید، مشاهده کنید:

راهنما توزیع آیتم های سنگ معدن در ماینکرافت

این نمودار توزیع یا وجود داشتن انواع مختلف سنگ معدن را در Minecraft 1.18 (نمودار سمت چپ)، در مقایسه با 1.17 و قبل از آن (نمودار سمت راست) نشان می دهد.

همانطور که میبینید، به روزرسانی ماینکرافت 1.18 به طرز چشمگیری نحوه ی توزیع و Spawn سنگ معدن ها را در ماینکرافت تغییر داد. در نمودار بالا، هر قسمت از توزیع سنگ معدن با یک ستون نمایش داده شده که ضخامت آن در Y-Level های مختلف افزایش و کاهش پیدا میکند.

 

خوشبختانه فرمول پیدا کردن الماس نسبتا ساده است: توزیع و پخش آن از Y=15 شروع میشه و هرچی پایین تر برید بیشتر میشه! قرار گرفتن الماس توی این مکانها تابع چیزی هست که موجانگ آنرا (کاهش قرار گرفتن در معرض هوا) در نسخه ی 1.18 مینامد.

این، به این معناست که اگه الماسی در طول تولید و منتشر شدن، در کنار یک بلوک که در معرض هوای آزاد هست قرار بگیره، شانسی برای Spawn یا تولید نداره. این قضیه، پیدا کردن الماس های جاسازی شده در دیوار های غار یا مثل این را دشوار تر میکند.

از این رو، اگر بخواهید شانس خود را برای یافتن الماس به حداکثر برسانید، باید مدتی را صرف حفر تونل در بین سنگ های Deep slate کنید.

 

به عبارتی دیگر برای سریعتر پیدا کردن الماس ، تا جایی که میتوانید به پایین بروید، تا زمانی که به bedrock برخورد کنید. سپس شروع به حفاری کنید!

 

برای اینکه بفهمید روی کدام Y-Level (سطح) هستید، F3 را بزنید تا نمایش مختصات کنونی شما ظاهر شود. عدد دومی که در کنار XYZ است، سطح فعلی یا Level فعلی شما را نشان میدهد. البته نیمه ی پایین بدنتون رو!

کاربرد XYZ در ماینکرافت

مختصات Y با فلش زرد مشخص شده است

F3 را بزنید تا صفحه ی بالا برای شما نمایش داده شود. شما میتوانید از این نقشه برای فهمیدن Y-Level و موقعیت فعلی خودتون استفاده کنید، که بهتون کمک میکنه راحت تر الماس پیدا کنید.


 

چگونه در ماینکرافت 1.17 الماس پیدا کنیم

اگر هنوز نسخه ی Minecraft 1.17 یا نسخه های قبلی را بازی میکنید، میتوانید الماس را در همه ی بیوم ها ( Biome , زیست بوم ها) و در Y-Level 1 الی Y-Level 15 پیدا کنید. اونا اغلب و بیشتر در Y-Level 5 الی 12 ساخته میشن. پس اگر میخواهید شانس خود را برای پیدا کردن الماس افزایش دهید، بین این دو سطح بمانید.

 

مهم نیست چه نسخه ای از ماینکرافت رو بازی میکنید، الماس ها در رگه های کوچک تا 9 بلوک در یک زمان ساخته میشوند. اگرچه گاهی اوقات رگه های بزرگتر و گسترده تری خواهید دید که از چندین الماس پشت سر هم که به هم چسبیده اند تشکیل شده است. البته به یاد داشته باشید که حتی در Y-Level های مناسب، باز هم الماس بسیار کمیاب است.


 

بهترین روش برای استخراج الماس در ماینکرافت

اول از همه باید بدونید که الماس فقط با Iron pickaxe (کلنگ آهنی) و یا بهتر از اون یعنی diaomnd pickaxe استخراج میشه در اینجا یک نکته وجود داره که Gold Pickaxe توان استخراج الماس رو نداره. در نسخه 1.18 ، الماس در فضای باز، مثل غار ها خیلی کمتر دیده میشود. و برای به حداکثر رساندن شانس خود برای یافتن الماس در Minecraft 1.18 ، باید در خطوط مستقیم و در همه جهات استخراج کنید.

 

بهترین روش برای استخراج الماس در Minecraft 1.18 این است که تا سطح -57 حفر کنید، و سپس یک تونل بلند که ارتفاع دیوار های آن 2 بلوک باشد، به همه جهات حفر کنید. سپس در دو عدد ار این تونل ها شروع به حفر کردن به دو طرف آن تونل کنید و بین هر تونل جدید، فاصله ای به عرض 2 بلوک باقی بگذارید.

 

هنگامی که تمام الماس های این سطح  (-57) را استخراج کردید، همین روش را ایندفعه در سطح -53 انجام دهید. اگر شما همه ی این کار ها را انجام داده و هر دو سطح -53 و -57 را به همین روش حفر کرده باشید، یعنی شما تمام الماس های سطح -51 الی -58 را دیده و استخراج کرده اید! این روش برای پیدا کردن الماس بسیار راحت تر و ساده تر است.

 

اگر شما Minecraft 1.17 یا ورژن های قدیمی تر را بازی میکنید، میتوانید همین روش را به کار ببرید. اما این دفعه در سطح 6 و 10 این کار را کنید!

چجوری در ماینکرفت 1.17 دایموند پیدا کنیم

راهنمای ماین کردن برای پیدا کردن دایموند

 

وقتی درحال ماین کردن هستید ، بهتر است با خودتان آب به همراه داشته باشید. چون در این سطح های گفته شده، مواد مذاب یا همان Lava هم وجود دارد.همچنین با گذاشتن نور و torch از ظاهر شدن mob ها و هیولاها در تونل هاتون جلوگیری کنید. حتی میتونید برای برای روشن شدن راهتون از Night vision Potion (معجون دید در شب) استفاده کنید. البته این کار از ظاهر شدن هیولاها توی تونلتون جلوگیری نمیکنه!


بدست آوردن الماس در ماینکرافت PE

در ماینکرافت گوشی هم همانند نسخه کامپیوتر میباشد. برای فهمیدن سطح در PE باید به تنظیمات World خود بروید ، و در بخش game ، گزینه ی Show coordinates رو فعال کنید . در این لحظه ، در صفحه بازی شما سه تا عدد در سمت چپ و بالای صفحه ظاهر میشه که عدد وسطی سطح شمارو نشون میده

فعال کردن Show Cordinate در ماینکرافت PE

چگونه در ماینکرافت گوشی XYZ را ببینیم

Y در ماینکرافت

مقیاس سطح در ماینکرافت


این ها تمام چیزهایی هستند که شما برای سریع پیدا کردن الماس به آن نیاز دارید. ولی فقط الماس برای بقا کافی نیست و شما در ماینکرافت به وسایل دیگه هم برای بقا و ساخت وسایل نیاز دارید.

تجربیات خودتون رو از ماین کردن برامون در بخش دیدگاه ها کامنت کنید.

در آموزش های بعدی با ما همراه باشید!

منبع این پست

مشاهده سایر پست های آموزشی 

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit
وارد حساب کاربری خود شوید

دیدگاهتان را بنویسید