معرفی فیلم های گیمینگ

معرفی فیلم های گیمینگ

به عنوان یک گیمر ، به همان میزان که گیم زدن لذت بخشه نشستن پای صحنه های اکشن و فانتزی فیلم های مربوط به موضوع گیم میتونه احساس واقعا خوشایندی رو در ما ایجاد کنه. در این مطلب قصد معرفی 11 تا از جدیدترین و جذاب ترین فیلم های مربوط به گیم رو داریم که بر اساس امتیاز IMDB از بیشترین به کمترین قرار دادیم براتون.

Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu | کارآگاه پیکاچو

امتیاز

7.8

فیلم ” پوکمون کارآگاه پیکاچو ” یکی از جدید ترین آثار اکشن ، ماجراجویی ، علمی تخیلی ، اسرار آمیز ، کمدی ،انیمیشنی و خانوادگی کمپانی یورنیورسال پیکچرز می‌باشد که به کارگاردانی راب لترمن که بر اساس یک بازی ویدیویی ساخته شده است و در سال 2019 وارد سینما شد و در تاریخ 10 می 2019 اکران شد. درست در بعد از اکران معتقدان زیادی با نظریه های متفاوت که این فیلم را معمولی میدانستند این فیلم جنجالی پر فروش ترین فیلم ساخته شده از بازی های ویدیویی تبدیل شد و با تفاوت نظرها توانست امتیاز خوبی هم دریافت کند.

از نکته های دیگر این فیلم کارتونی طراحی جالب شخصیت اصلی یعنی پوکمون است که علاوه بر کارتونی و بامزه بودن این شخصیت فوق العاده باهوش و زیرک است که گاهی نیز باعث حیرت خودش نیز می شود .

داستان اصلی فیلم درمورد پسر 21 ساله ای به نام تیم است که پدرش را که یک کارگاه خیلی خوب است به نام هری گودمن گم کرده و قصد دارد او را پیدا کند ، به گفته یک دختر غریبه گم شدن پدر تیم مرموز است و داستان بزرگی پشت آن است و تیم سعی در کشف این داستان مرموز دارد. در این ماجرا کارگاه پیکاچو همکار پوکمونی سابق هری تصمیم میگیرد به تیم کمک کند و این کارگاه دوس داشتنی بعد از تهیه تجیهیزات ماجراجویی هیجان انگیز خود را آغاز کنند و حقیقت را کشف کنند .

Summer Wars

Summer Wars | جنگ های تابستانه

امتیاز

7.5

انیمه “جنگ های تابستانه ” یک انیمه جدید به حساب نمی آید ولی معرفی نکردن این انیمه در لیست بسیار جای خالی خودش را احساس میکرد .بد نیست قبل از معرفی به انیمه سریالی “Sword Art Online” با امتیاز 7.6 اشاره کنیم که به عنوان یک گیمر و اوتاکو دیدن آن جزوی از اجبارات محسوب میشود.

داستان انیمه “جنگ های تابستانی” در شروع با معرفی یک دنیای مجازی به نام اوز (OZ) شروع میشود؛ در واقع هدف دنیای مجازی اوز ایجاد سرگرمی برای مردم جهان است که میتواند توانایی ها و ویژگی های خارق العاده‌ای را در اختیار کاربران خودش بگذارد تا مردم با اسفاده از آن بتوانند زندگی روزمره وخسته کننده خود را کمی متفاوت سپری کنند اما با تمام جذابیت های دنیا اوز ضعف هایی مانند تغییر در دنیای واقعی کاربران خودرا دارد که بسیار میتوانند دردسرساز باشند.

داستان اصلی از جایی شروع میشود که یک پسر دبیرستانی به نام کنجی کویسو دانش آموز کلاس یازدهم و نابغه ریاضی قبول میکند تا در تابستان به کمک دختر هم مدرسه ای و همچنین عشق پنهانی خودش ناتسوکی برود. کنجی بعد از همراهی شدن با ناتسوکی به محل زندگی خانوادگی اون دختر میروند و کنجی به صورت نمایشی نقش نامزد ناتسوکی رو بازی میکند. در ادامه کنجی به همراه ناتسوکی و خانواده اش از وقوع یک حادثه ویرانگر بر اثر خطای سیستمی دنیای اوز جلوگیری میکنند.

تماشای این انیمه درام،علمی،تخیلی و کمدی به شدت توصیه میشود.

Ready Player One

Ready Player One | بازیکن شماره آماده یک

امتیاز

7.4

استیون اسپیلبرگ بعد از فیلم سیاسی تاریخی پست ، دوباره به سراغ دنیای علمی تخیلی ، اکشن رفته است. پرشی از گذشته‌ی واقعی به آینده‌ای خیالی. دنیای مجازی که دیگر چندان مجازی نیست و حتی بارها واقعی تر و نزدیک تر به یک دنیای حقیقی می‌باشد.‌ دنیایی که میلیون ها انسان در آن واقعا زندگی می‌کنند؛ می‌جنگند و عاشق می‌شوند.

فیلم بر پایه‌ی رمانی از “ارنست کلاین” ساخته شده است. او مرد جوانی است که به‌ دنبال شکار تخم‌ هلیدی است. تخم‌ هلیدی نام گنجی پنهان‌شده در دنیایی مجازی است. این رمان در سال 2011 منتشر شده و داستان در سال 2045 اتفاق می‌افتد. مخترع یک دنیای واقعیت مجازی به اسم اواسیس میمیرد. قبل مرگش بازی را منتشر میکند که تمام بازیکن های اواسیس را به چالش می کشد تا تخم ایستر را پیدا کنند و هرکسی که آن را پیدا کند به ثروت او دست پیدا میکند.

در طول مشاهده فیلم بسیاری از صحنه ها و کاراکترهای معروف بازی هارا مشاهده خواهید کرد. بازی کنندگان توسط عینک های مشابه واقعیت مجازی اما چندین مرحله پیشرفته تر به دنیای مجازی وارد میشوند و به واسطه عینک و تجهیزات خود میتوانند بازی کنان دیگر را لمس کنند.

Free Guy

Free Guy | مرد آزاد

امتیاز

7.2

فیلم مرد آزاد با ژانر اکشن ، کمدی ، تخیلی و علمی روایت یک NPC ( کاراکتر غیر قابل کنترل بازی ) به نام گای میباشد که به عنوان یک کارمند بانک در بازی آنلاین “شهر آزاد” زندگی میکند و طبق برنامه نویسی که سازندگان بازی برای آنها تعیین کرده‌اند این کاراکتر و سایر NPC ها نهایت لذت را از زندگی خود میبرند و حق انجام هیچ کار دیگری جز روتین تکراری خود که شامل وظایف از پیش تعیین شده آنها میباشد را ندارند اما پس از مدتی گای نسبت به این موضوع که در یک بازی زندگی میکند و هیچکدام از روزهای زندگی اش واقعی نبوده و نخواهد بود آگاه میشود اما این آگاهی به ضرر او ختم و میشود تلاش میکند تا مانع نابودی بازی توسط توسعه دهندگان شود ، گای پس از بدست آوردن این آگاهی تبدیل به قهرمان میشود.

 

بازی شهر آزاد که در این فیلم مشاهده خواهید کرد شباهت بسیار زیادی به بازی آنلاین GTA V و سبک بتل رویالی مانند پابجی دارد که این مورد بسیار میتواند برای شما جذاب باشد ، در کنار آن داستان فیلم و موضوع بدست آوردن آگاهی این کاراکتر به دل شما خواهد نشست.

Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog | سونیک خارپشت

امتیاز

6.5

فیلم سینمایی ” سونیک خار پشت ” با ژانر کمدی ، اکشن ، ماجراجویی به کارگردانی جف فاولر بر اساس فرنچایز بازی ویدیویی که توسط کمپانی سگا فاول ساخته شد و در فوریه سال 2020 در ایالات متحده آمریکا منتشر گردید و در سایت lMDB نمره 6.5 از را توانسته از سوی مردم دریافت کند .

داستان این فیلم درباره یک خارپشت با سرعتی بسیار بالا و باورنکردنی میباشد به نام سونیک ، در زمانی که در سیاره خود زندگی میکرد توسط جغدی به نام Longsclanw نجات پیدا میکند و خودش را از جهانی دیگر به زمین میفرستد و تصمیم میگیرد در سیاره زمین زندگی کند ، اما سرعت بالای او باعث تولید جریان انرژی مغناطیسی و برق می شود برای همین سران ارتش و دولت برای حل مشکل فردی به نام دکتر اگمن  متخصص فوق هوشمند در زمینه ساخت ربات و سلاح های هوشمند را نماینده دولت و ارتش میکنند. اما داستان از این قرار است که هدف دکتر اگمن دست پیدا کردن به قدرت سونیک و حکم فرمانی بر کل جهان است ، سونیک که ازین نقشه شیطانی با خبر است پلیس شهری به نام تام واچوفسکی را با خبر میکند و میخوهد با کمک او جلوی نابودی دنیارا بگیرد که دانستن ادامه این داستان را به عهده خودتان واگذار میکنیم.

بی شک تماشای سونیک در دنیای امروزی بین انسان ها بسیار برای طرفداران ” Sonic the Hedgehog ” جذاب خواهد بود.

Angry Birds 2

THE ANGRY BIRDS 2 | پرندگان خشمگین

امتیاز

6.4

انیمیشن ” پردندگان خشمگین 2 ” یکی از جدید ترین آثار اکشن ، ماجراجویی ، کمدی و خانوادگی از کمپانی پیکچرز به کارگردانی توروپ ون اورمان در 13 آگوست 2019 در سینمای ایالات متحده آمریکا به نمایش درآمد .
شخصیت های این انیمیشن بر اساس شخصیت های کمپانی راویو انترتینمنت خلق شده است ونمره ای که سایت های بین المللی معتبر و محبوب برای این انیمیشن داده اند ، نمره بالایی حساب میشود .

این انیمیشن هم مانند سری اول درمورد پرندگان خشمگین بامزه و دوس داشتنی ما است و همچنین خوک های سبر رنگ که همیشه درحال نقشه کشیدن و توطئه هستند، در سری دوم The Angry Birds نقشه های خود را ترسناک تر و شاید بامزه تر میکنند .

داستان انیمیشن این گونه شروع می شود که یک تعهد جدید به وجود می آید و زمانی که سرزمین های مخصوص به پردندگان و خوک ها به خطر می افتد و پرندگان اصلی داستان یعنی رد ،چاک ، بمب و جغد قدرتمند و خواهر چاک یعنی سیلور مبجور به یک آتش بس ناپایدار با خوک های سبز رنگ یعنی لئونارد و دستیار او کورتنی و مهندس گری میشوند و ابر تیم عجیب و غریب و بامزه ای را با همکاری پرنده ها و خوک ها به وجود می‌آوردند تا سرزمین خود را نجات دهند.

Tomb Raider 2018

TOMB RAIDER (2018) | محافظ مقبره

امتیاز

6.3

فیلم سینمایی ” TOMB RAIDER ” با ژانر اکشن به کارگردانی رور اوثاگ است که بر اساس بازی ویدیوئی مهاجم مقبره 2013 ، از سوی شرکت فیلم سازی برادران وارنر ساخته توسط کمپانی پارامونت پیکچرز در مارس 2018 به صورت IMAX و RealD و IMAX 3D منتشر شد.

این فیلم جزو آن دسته از فیلم هایی است که بازی آن برای اکثر گیمران شناخته شده است. عنوان Tomb Raider تنها برای گیمرها شناخته شده نمیباشد زیرا تامب رایدر جزو بازی ها و فیلم هایی محسوب می‌شود که به علت داستان و طراحی متفاوت خودش میتواند افراد معمولی تا فیلم بازان و گیمران را مخاطب خودش کند.

لارا کرافت فرزند لرد ریچارد است که گمشده و با وجود سرمایه فراوان پدرش مستقل زندگی میکند ، اما بخاطر اتفاقاتی که میوفتد متوجه ناپدید شدن مرموز پدرش میشود ، ازین بعد داستان ماجرایی این فیلم شروع میشود و لارا باید از توانایی هایش فراتر از حد استفاده کند و به جزیره مرموزی برود تا پدرش که در آن جزیره ناپدید شده است را پیدا کند.

Mortal Kombat 2021

Mortal Kombat (2021) | نبرد مرگبار

امتیاز

6.2

فیلم نبرد مرگبار با ژانر اکشن ، ماجراجویی ، اکشن که به نبرد آتش و یخ شهرت پیدا کرده بر اساس سری بازی پرطرفدار mortal kombat ساخته شده است در تاریخ 23 آپریل 2021 در آمریکا منتشر شد.

این فیلم از آن دسته فیلم هایی است که بیننده را با خودش همراه میکند تا مفاهیم احساسی در این فیلم بتواند بر بیننده تاثیر بگذارد و غرق در فیلم لحظه به لحظه ببینده مشتاق شود که نتیجه ی هر نبرد خشن را ببیند.

داستان از جایی شروع میشود که هانزو هاساشی که در قبیله در کنار اعضای خانواده اش در آرامش و خوشی زندگی میکند اما اعضای قبیله رقیب به فرمانده بی هان به طرز ناگهانی حمله میکنند و تمام اعضای خانواده هاساشی را به قتل می رساند .(بی هان همان ساب-زیرو است که در شماره اول بازی حضور داشت.)
در ادامه داستان لحظه شماری میکنیم برای نبرد خونین بین هاساشی و بی هان که جزو لحظات خاص فیلم حساب میشود . در زمانی که همه معتقدند خوبی بر بدی پیروز میشود بی هان ، هاساشی را نابود میکند و صحنه را ترک میکند و در اینجا نویسنده امید را به بینندگان برمیگرداند و raiden به سراغ هاساشی می آید و درست در همین لحظه با شنیدن صدای گریه نوزادی آخرین بازمانده را از نسل هاساشی پیدا میکند و با خود میبرد…

Rampage

RAMPAGE (2018) | رمپیج

امتیاز

6.1

فیلم سینمایی “Rampage” با کارگردانی برد پیتون در دهه 2018 توسط کشور آمریکا ساخته شد و وارد سینما شد. به دلیل ژانر اکشن و ماجراجویی با درون مایه علمی-تخیلی مورد علاقه گیمیران قرار میگیرد ، البته لازم به ذکر است فیلک سینمایی “Rampage” از روی سری بازی های Rampage ساخته شده است.

Rampage Games

داستان اصلی از جایی شروع می‌شود که دویس اوکویه (با نقش آفرینی دواین جانسون) شخیصتی دارد که از مردم فاصله میگیرد و با یک گوریل به نام جورج پیوند دوستانه ای دارد و از بچگی از این گوریل فوق العاده باهوش مراقبت کرده است. اما یک آزمایش ژنتیکی تبهکارانه آزمایشگران باعث میشود این موجود از نظر جسمی و ذهنی تغییر کند و او را به یک هیولا تبدیل کند . اما داستان این گونه است که موجودات تغییر یافته دیگری هم تحت تاثیر این ماده قرار گرفته اند و این موجودات تغییر یافته درحال هجوم به آمریکای شمالی هستند و در راه همه چیز را نابود میکنند، در اینجاست که قهرمان فیلم یعنی دویس جانسون تصمیم میگیرد با پادزهری که یک مهندس ژنتیک بی اعتبار ساخته است جلوی این فاجعه بزرگی که درحال رخ دادن است را بگیرد و هم هیولای نقره ای که زمانی دوستش بوده است را نجات دهد.

Resident Evil

Resident Evil: The Final Chapter | اهریمن خاموش بخش پایانی

امتیاز

5.5

فیلمی ترسناک اکشن علمی تخیلی به نویسندگی ،کارگردانی ، تهیه کنندگی پل دبلیو . اس . اندرسون است که بر اساس مجموعه بازی های ویدیوئی ترس و بقا شرکت کپ کام ، رزیدنت ایول در دهه 2017 توسط کشور های ‘بریتانیا’ و ‘آلمان’ و ‘کانادا ‘ و ایالات متحده ‘ ساخته شد و هم زمان با نسخه جدید بازی کامپیوتری آن وارد سینما شد . این فیلم جزو فیلم های پر هزینه و اکران شده توسط ایالات متحده شناخته شده است و احتمالا آخرین فیلم از مجموعه فیلم های رزیدنت ایول محسوب می شود .

و داستان اصلی از سه هفته پس از اتفاقات قسمت چهارم به نمایش در می آید که وسکر توانسته بود آلیس و هم گروهانش را فریب دهد .آلیس که یک اَبَر انسان محسوب میشود تلاش میکند شرکت آمبرلا را نابود کند تا بتواند نسل بشریت را نجات دهد و زمین را جای بهتری برای زیستن تبدیل کند . در اینجاست که باید با سختکوشی با رفقای قدیمی اش همراه شود تا در میانه راه با زامبی ها مقابله کنند و…..

Monster Hunter

MONSTER HUNTER (2020) | شکارچی هیولا

امتیاز

5.3

فیلم ” مانستر هانتر ” با ژانر فانتزی هیولایی به نویسندگی و تهیه کنندگی و کارگردانی پل دبلیو اس اندرسون که بر اساس مجموعه بازی های ویدیوئی مانستر هانتر اثر CAP COM در دسامبر 2020 وارد سینما شد . فیلم شکارچی هیولا در تاریخ 3دسامبر 2020 در آلمان اکران شد و در چین 4 دسامبر 2020 ، در 18دسامبر 2020 در ایالات متحده به نمایش درآمد .

در این فیلم میلا یوویچ در تلاش با موانع مختلف وتلاش قصد در نجات خودش دارد . در این فیلم شاهد صحنه های احساسی و هیجانی بسیاری هستیم که شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

داستان فیلم این گونه شروع می شود که نقش اصلی این فیلم میلا یوویچ همراه با گروهش در وسط جنگ هستند که ناگهان وارد یک تونل ماورایی میشوند و وارد یک جهان دیگر میشوند که در اینجا ابتدا با یک هیولای شاخدار عظیم الجثه ای روبرو میشوند که ماشین و تجهیزاتشان را نابود میکند و بعد از آن درگیر با عنکبوت های غول پیکری میشوند که …

به پایان لیست معرفی فیلم های گیمینگ رسیدیم ، امیدواریم در این لیست توانسته باشیم به خوبی مناسب ترین فیلم های مربوط را معرفی نموده باشیم.

این لیست به مرور بروز خواهد شد.

در حال حاظر  دانلود فیلم ها در گیمینگ یار امکان پذیر نمی‌باشد. پیشنهاد میشود اسم فیلم را به همراه یک کلمه فارسی مانند ( دانلود فیلم رمپیج ) در Google.com  جستجو کنید.

 

شما چه فیلم و ها سریال هایی را مربوط به دنیای بازی ها دیده اید؟ در قسمت دیدگاه ها تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران این وبسایت درمیان بزارید.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit
وارد حساب کاربری خود شوید

دیدگاهی در مورد “معرفی فیلم های گیمینگ

 1. بنیامین گفت:

  اقا عالی اوقات فراغتمو استفاده کردم

 2. Narges گفت:

  عالی عالی عالی عالی❤اصن چه‌ تم قشنگی

  1. GamingYar گفت:

   در مطالب بعدی همراه ما باشید

دیدگاهتان را بنویسید